شناختن ارسال یارانه دریافت اردیبهشت قطع یارانه

شناختن: ارسال یارانه دریافت اردیبهشت قطع یارانه یارانه بگیر یارانه نقدی واریز یارانه پرداخت یارانه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بلاتکلیفی پیامک‌های یارانه‌ای!

ارسال پیامک‌هایی به سرپرستان خانواری که یارانه آنها قطع شده است بود حدود یک ماهی است که به ماجرایی مبهم جهت یارانه بگیران تبدیل شده است هست. اکنون دریافت کنندگا

بلاتکلیفی پیامک‌های یارانه‌ای!

بلاتکلیفی پیامک های یارانه ای!

عبارات مهم : ارسال

ارسال پیامک هایی به سرپرستان خانواری که یارانه آنها قطع شده است بود حدود یک ماهی است که به ماجرایی مبهم جهت یارانه بگیران تبدیل شده است هست. اکنون دریافت کنندگان این پیامک ها منتظر وصل شدن یارانه های خود هستند؛ آن هم در شرایطی که هنوز پاسخ مشخصی از شرکت های مربوطه در رابطه با این عنوان و وقت برقراری مجدد ارائه نشده هست.

به گزارش ایسنا، در جریان غربالگری یارانه بگیران و اقدامی که جهت از بین بردن پر درآمدها انجام می شود، دولت به طور معمول در هر ماه و یا چند ماه یکبار تعدادی از افرادی که تشخیص داده می شوند محق دریافت یارانه نقدی نیستند، را از بین بردن می کند؛ ولی در سویی دیگر سامانه Yaraneh۱۰.ir را راه اندازی کرده تا کسانی که نسبت به قطع یارانه نقدی خود اعتراض دارند با مراجعه به آن شکایت خود را ثبت کنند.

بلاتکلیفی پیامک‌های یارانه‌ای!

البته در این سامانه دلایل از بین بردن نیز هر چند کوتاه توضیح داده می شود، بنابراین وزارت «کار، تعاون و رفاه اجتماعی» بعد از بررسی اعتراضات اگر مشخص شود که یارانه خانواری به طور اشتباه قطع شده است و یا این که افراد می توانند در جمع یارانه بگیران قرار داشته و باید به آن پرداخت شود، گاها نسبت به برقراری یارانه اقدام می کند.

این در حالی است که طی اطلاع رسانی قبلی که از سوی دولت انجام شد پیش آمده بود که از حدود چهار میلیون نفری که یارانه آنها قطع شده است بود حدود ۹۰۰ هزار نفر برگشت داده شده است اند.

ارسال پیامک‌هایی به سرپرستان خانواری که یارانه آنها قطع شده است بود حدود یک ماهی است که به ماجرایی مبهم جهت یارانه بگیران تبدیل شده است هست. اکنون دریافت کنندگا

با این حال ارسال گسترده پیامک های برقراری مجدد یارانه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری با بعضی حواشی مواجه شد، به طوری که در چند روز مانده به وقت معمول واریز یارانه اردیبهشت، پیامک هایی جهت کسانی که یارانه آنها قطع شده است بود ارسال شد با این مضمون که «به دنبال ثبت اطلاعات شما در سامانه Yaraneh۱۰.ir یارانه شما در ۲۶ اردیبهشت ماه مجددا برقرار خواهد شد.»

اما ارسال این پیامک با تصویر العمل بعضی کاندیداها همراه شد به گونه ای که حتی در اعتراضی اعلام کردند ظاهرا این جهت تبلیغات انتخاباتی بوده که دولت دست به ارسال پیامک واریز یارانه زده هست. حتی ادعا شد که تعداد پیامک های ارسالی حدود چهار میلیون مورد بوده و قرار است یارانه آنها برقرار شود.

به دنبال این ماجرا مدیر جمهوری دستور داد تا برقراری یارانه افرادی که جهت آنها پیامک ارسال شده است به بعد از انتخابات موکول شود، از این رو پرداختی جهت افرادی که پیامک دریافت کرده بودند در اردیبهشت ماه انجام نشد.

بلاتکلیفی پیامک‌های یارانه‌ای!

در حالی با توجه به ارسال پیامک و وعده مدیر جمهوری جهت برقراری یارانه، بعد از انتخابات انتظار مخاطبان این است که در ۲۶ خرداد ماه و همزمان با پرداخت یارانه جهت آنها نیز واریزی انجام شود که هنوز پاسخ مشخصی از سوی مسئولان و شرکت های مربوطه جهت این برقراری اعلام نشده است.

پیگیری های زیادی از شرکت هدفمندی یارانه ها جهت مشخص شدن اوضاع این پیامک ها و ابعاد آن انجام شد، ولی این شرکت حاضر به پاسخگویی نبوده و براق سازی در این مورد را به نوبخت – مدیر شرکت برنامه و بودجه – واگذار کرده هست. این در حالی است که نوبخت، در پاسخ به این که چه زمانی ممکن است این پیامک ها عملی شده است و یارانه های افراد دریافت کننده واریز شود توضیحاتی داده که در آن مشخص نیست آیا قرار است واریز انجام گیرد یا خیر.

ارسال پیامک‌هایی به سرپرستان خانواری که یارانه آنها قطع شده است بود حدود یک ماهی است که به ماجرایی مبهم جهت یارانه بگیران تبدیل شده است هست. اکنون دریافت کنندگا

رئیس شرکت برنامه و بودجه گفته این که می گویند جهت چهار میلیون نفر پیامک ارسال کرده ایم دروغ بوده و صحیح نیست. از سویی دیگر با روال گذشته جهت کسانی که یارانه آنها قطع شده است و در سامانه نسبت به برقراری مجدد درخواست مطرح کرده اند با بررسی هایی که انجام شده است پیامک ارسال کرده ایم.

وی در این رابطه اعلام کرده که ما در اسفند ماه حدود ۲۶ هزار و ۶۰۰ و در فروردین ماه امسال تا ۱۰ هزار و ۴۵۰ یارانه قطع شده است خانوارها را برقرار کردیم.

بلاتکلیفی پیامک‌های یارانه‌ای!

باید یادآور شد که گرچه نوبخت عنوان می کند جهت افرادی پیامک ارسال شده است که اعتراض خود را در سامانه ثبت کرده بودند، ولی در این بین هستند سرپرستان خانواری که می گویند هیچ اعتراضی نسبت به قطع یارانه خود نداشته و حتی جهت برقراری مجدد آن هیچ ثبت نامی انجام نداده اند، با این حال جهت آنها در اردیبهشت ماه پیامک واریز ارسال شده است است.

به هر صورت اکنون دریافت کنندگان پیامک های واریز اردیبهشت ماه پیگیر جریان برقراری یارانه خود بوده و انتظار دارند که در خرداد ماه همزمان با پرداخت کلی که انجام می شود یارانه آنها نیز طبق وعده قبلی واریز گردد، موضوعی که پاسخ مشخصی جهت وقت آن وجود ندارد.

واژه های کلیدی: ارسال | یارانه | دریافت | اردیبهشت | قطع یارانه | یارانه بگیر | یارانه نقدی | واریز یارانه | پرداخت یارانه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs