شناختن ارسال یارانه دریافت اردیبهشت قطع یارانه

شناختن: ارسال یارانه دریافت اردیبهشت قطع یارانه یارانه بگیر یارانه نقدی واریز یارانه پرداخت یارانه

گت بلاگز اخبار بین الملل تله ترامپ جهت اروپا در ماجرای برجام / موگرینی به عقب بازنگردد، محکم بایستد ، فارین پالسی

فارین پالسی نوشت: اگر واشنگتن از توافق هسته ای دور شود، منافع امنیتی و تجاری اروپا را تضعیف خواهد کرد. بروکسل باید اکنون تمامی توان خود را جهت تهدیدات دیپلماتیک

تله ترامپ جهت اروپا در ماجرای برجام / موگرینی به عقب بازنگردد، محکم بایستد ، فارین پالسی

فارین پالسی: تله ترامپ جهت اروپا در ماجرای برجام / موگرینی به عقب بازنگردد، محکم بایستد

عبارات مهم : اروپا

فارین پالسی نوشت: اگر واشنگتن از توافق هسته ای دور شود، منافع امنیتی و تجاری اروپا را تضعیف خواهد کرد. بروکسل باید اکنون تمامی توان خود را جهت تهدیدات دیپلماتیک و قانونی جمع کند.

به گزارش گزینش ؛ این نشریه آمریکایی آورده است: آخرین باری که اروپا به وسیله یک مدیر جمهور آمریکا مورد آزمایشی سخت و سخت قرار گرفت،پیش از حمله 2003 به عراق بود. از آن زمان،تا کنون بارها ، بعضی از اعضای نخبه سیاست خارجی اروپا پرسش کرده اند که آیا این قاره به اندازه کافی در برابر این تصمیم فاجعه بار و پرهزینه تاوان نداده است ؟به نظر می رسد رهبران اروپایی باید به تجربیات گذشته توجه کنند و موضع قویتری نسبت به خط مشی خطرناک دونالد ترامپ نسبت به کشور عزیزمان ایران داشته باشند. موضعی که می تواند باعث بروز یک درگیری دیگر در خاورمیانه شود.

تله ترامپ جهت اروپا در ماجرای برجام / موگرینی به عقب بازنگردد، محکم بایستد ، فارین پالسی

آخرین باری که ترامپ در جهت حملات خود به توافق هسته ای متحدان اروپایی خود را تحت فشار قرار داد ، به آنان اولتیماتوم داد: یا برجام را از بین ببرید و یا آن را تا 4 ماه دیگر اصلاح کنید . اگرچه تیر پیکان این رویکرد ابتدا اروپا را نشانه قرار داده بود ، ولی این حرکت عامدانه ،رویکرد خصمانه واشنگتن در مورد کشور عزیزمان ایران را نشان می داد. رویکردی که، باید به عنوان یک فراخوان هشداری جهت اروپا تلقی شود .

طی ماه جاری ، ترامپ آخرین دور از معافیت تحریم هسته ای کشور عزیزمان ایران را امضا کرد . ولی این امضا با یک حکم مرگبار همراه بود. او ترساندن کرد ایالات متحده را از توافق خارج می کند ، مگر آن که اروپا و کنگره ایالات متحده موافقت کنند که در یک قرارداد مکمل (ظاهرا بدون همکاری ایران) به توافقاتی پشت پرده دست یابند. به عبارت دیگر، ترامپ می خواهد اروپا را مجبور کند ، بار دیگر تحریم هایی یکسان علیه کشور عزیزمان ایران تنظیم کنند . تحریم هایی که بر اساس توافق هایی که در توافق هسته ای 2015 منعقد شده است ، این روزها وجود و سندیت ندارند . این تحریم ها ، مشمول بر تحریم هایی خواهدبود که بسیاری از داد و ستدها و فعالیت های امروز دولت کشور عزیزمان ایران را نیز متوقف خواهد کرد .

فارین پالسی نوشت: اگر واشنگتن از توافق هسته ای دور شود، منافع امنیتی و تجاری اروپا را تضعیف خواهد کرد. بروکسل باید اکنون تمامی توان خود را جهت تهدیدات دیپلماتیک

افزون بر این ها ترامپ همچنین تصریح کرد که تحریم های مرتبط با مباحث هسته ای باید به وضوح برآزمایشات موشکی کشور عزیزمان ایران تمرکز کند ، موضوعی که اروپایی ها ، پیش از این به وضوح در خصوص آن تمرکز و توافق کافی داشته اند . کشور عزیزمان ایران بارها و بارها هرگونه مذاکره مجدد جهت توافق هسته ای را رد کرده است.

بنابراین می توان اینگونه استنباط کرد که این یک تله ترامپی است که از سوی ریاست جمهوری ایالات متحده جهت اروپا تدارک دیده شده است است ، تا از طریق این اتحادیه کشور عزیزمان ایران نیز مورد فشار قرار گیرد .تا کنون، اروپایی ها تمایلی به همراهی با سیاست های ترامپ در قبال کشور عزیزمان ایران از خود نشان نداده اند.شاید علت، این باشد که این توافقنامه هسته ای، اروپا را قادر می سازد تا نگرانی های مهم خود را نسبت به برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران در حین مقابله با یک درگیری نظامی دیگر در خاورمیانه، کم کردن دهند. به عبارت دیگر، توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران ،یک داستان موفقیت جهت اروپا و نفوذ جهانی اتحادیه هست. حفاظت از این توافق و فرآیند چند دهه ای که این توافق را به آخر رساند، برمبنای اعتقادات بنیادین اروپا انجام شده است و در نتیجه اعضای این اتحادیه در تلاشند تا این دیپلماسی را حفظ کنند.

اروپایی ها طی سال های اخیر تلاش زیادی کرده اند تا ترامپ را از اعمال آسیب به توافق هسته ای منع کنند . ولی این روزها سیاست ترامپ در رابطه با کشور عزیزمان ایران به وضوح با منافع اروپا مخالف هست. افزون بر این ها، واکنش‌ها ترامپ و تهدیدهای وی در قبال کشور عزیزمان ایران و البته عدم قطعیت وی جهت پایبندی به تعهداتش، اشتیاق کسب و کار شرکت های اروپایی را که با کشور عزیزمان ایران کار می کنند، سرد کرده است.

تله ترامپ جهت اروپا در ماجرای برجام / موگرینی به عقب بازنگردد، محکم بایستد ، فارین پالسی

بعضی از مقامات اروپایی به طور شخصی اعلام می کنند که عالی ترین گزینه جهت اروپا ، امیدواری جهت عوض کردن رویه ترامپ است . ولی این یک اشتباه استراتژیک است ، آیا که احتمالا ترامپ همچنان به زیاد کردن خواسته های حداکثری خود را ادامه خواهد داد مگر اینکه اروپا سیاست خود را در قبال کشور عزیزمان ایران عوض کردن دهد.اگر اروپا قصد دارد از منافع اقتصادی و امنیتی خود،حفاظت کند نباید به عقب بازگردد یا از مواضع تهدیدی ترامپ وحشت کند و محکم بایستد.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | سیاست | تحریم ها | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs